• türkan saylan

  640.
  önceleri çok desteklemiştim ama deniz baykal'ı öldürme vb kurduğu cümlelerdeki rahatlıktan sonra kirli yönü olan bir insan olduğunu, gözüktüğü gibi masum olmadığını düşündüğüm kadın.
  2 -4 ... kalem0101
 • ahmet ümit

  97.
  zamanında tkp dökümanları hazırlarken yazar olmaya karar vermiş yazar. türkiye'nin hareketli dönemlerinde gizlice rusya'ya kaçıp orda komünizm eğitimi alan bir kaç insandan biri. rusya'da eğitim alırken her sabah birbirlerinde "türkiye'de devrim oldu, artık gidiyoruz" şakası yaparlarmış.
  1 ... kalem0101
 • çakma ugg

  7.
  -hocam çamka ag var mı?
  +çakmak mı? var ama bi ateşlersem söndüremezsin bacım.
  1 ... kalem0101
 • türkiye deki hemşeri yavşaklığı

  5.
  bu yavşaklığın görüldüğü kişilerde "benim işimd görülsün de" pervasızlığı da vardır.
  ... kalem0101
 • atatürk ü anlayamamış atatürkçüler

  2.
  atatürk'ün ülkeye kattığı niteliğin üstüne hiç bir artı katamadan sahiplenen o haliyle yobazlaşmış gerici olarak kalmış atatürkçülerdir. tıpkı hz muhammed'in fikir dünyasına kattığı niteliğin üstüne hiç bişey katamadan yobazlamış gerici kalmış müslümanlar gibi.
  1 ... kalem0101
 • çamaşır makinası olmadığı zamandaki çamaşır günü

  1.
  eskiden çamaşır makinası olmadığı için annem çamaşır yıkamaya tam bir gün ayırırdı. o günlerden nefret ederdim. çünkü evin içi her taraf ıslak ıslak çamaşır dolardı. bütün ev ayağa kalkardı, ister istemez ben de yıkamaya müdahil olmak zorunda kalırdım. annem dakka başı koş oğlum bakkaldan şunu al bunu al derdi. akşamları evdeki sobanın askılıkları çamaşır dolardı, ev nemden geçilmezdi. en çok da ona sinir olurdum. neyse ki çamaşır makinası çıktı. ne kadar rahatlıkmış düşündüm de şimdi.
  2 ... kalem0101
 • hanımeller

  13.
  vaktiyle "ülllker hanımeller günboyu biskivünüz" jeneriği ile reklamları vardı. ülker'in ilk markalarından.
  ... kalem0101
 • 112

  45.
  son yıllarda olay yerine ulaşma ortalaması 6 dk olan, artık eskisine göre çok kaliteli çalışan ekip.
  ... kalem0101
 • cizre

  15.
  sürekli sokak eylemlerinin, taş atan çocukların eylem yaptığı yer olarak geçiyor haberlerde. halkı o kadar alışmış ki en yoğun gösteri de bile trafik aksamadan devam ediyor.
  ayrıca il olma ihtimali varmış.
  ... kalem0101
 • tükenmez kalem

  50.
  yahşi cazibe dizisinin başında senaryo: tükenmez kalem yazıyor. kim olduklarından emin değilim ama güzel iş çıkarıyorlar.
  ... kalem0101
 • proje tasarım

  1.
  nasıl bir sıfattır ben de anlamadım ama dizilerin başında gözüküyor genelde. örneğin arka sokaklar, çocuklar duymasın'ın başında proje tasarım: birol güven yazıyor. yahşi cazibe'nin başında ise proje tasarım: gani müjde yazıyor. bu dizilerin senaryonun koordinatörlüğünü yapan kişilere deniyor galiba.
  ... kalem0101
 • yahşi cazibe

  164.
  gani müjde'nin son kalesi olan süper dizi. yani kaygısızlara ayıp olmasa. türkiye'de çekilmiş en iyi dizi diyeceğim o kadar. bütün karakterleri ayrı bir harika, ayrı bi orjinal. ilk defa bir komedi dizisini kasılmadan, her karesinin komik olduğundan emin olarak izliyorum. dizinin başında senaryo tükenmez kalem, proje tasarım gani müjde diyor.
  3 -2 ... kalem0101
 • selena

  221.
  kötülükler prensi hades için izlerdim. dizi çocuk dizisi idi ama, diziyi izlerken senaryoyu yazanın diziyi aşan incelikte esprilerini görürdüm. meğer dizi gani müjde'nin işi imiş. esprilerin güzelliğinden kendini belli ediyordu üstat.
  1 ... kalem0101
 • cennet mahallesi

  118.
  zamanında yayınlanan efsane kaliteli dizi idi. hayır konusu çok kötü. gerçekten çok kötü ama senaryo, metinler, diyaloglar, karakterler çok iyiydi. zamanında burun kıvırıp seviyesizdir diyerek seyretmemiştim. ancak "pembe" karakteri üzerine yazılmış diyalogları görünce hayran olmuştum. show'da geceleri yayınlanınca izlemeye çalışırım. amma senaryoyu yazanların hakkını vermek lazım, çok zekice ve iyice yazmışlar.
  1 -1 ... kalem0101
 • sulu şaka

  6.
  cıvık, kötü, haddini aşan, hafif ahlaksızlığa sarkan şakalardır. eşşek şakalarına göre daha hafiftir bu şakalar, karşıdakini rencide etmez ama hafif tepki vermelerine sebep olur.
  ... kalem0101
 • verim

  8.
  avrupa'da düşük seyreden faktördür. avrupa insanların haklarını hukuklarını verecem, aman izinlerini herkes tam kullansın derken "verim" noktasında sıkıntıya girmiştir. çin gibi "verim" yönünden çok iyi durumdaki ülkelerle avrupa'nın yarışması artık çok zor. kısacası avrupa efsanesini bitiren kelimedir verim. "verim"'in zıttı ise yan gelip yatmaktır.
  ... kalem0101
 • tukaş

  2.
  oyak adlı ergenekon bağlantılı şirkete ait gıda şirketi. yöneticilerinin asker olduğu aşikar. askeriye'nin yemek ihalelerini alarak bu günlere gelmiştir büyük ihtimalle. umarım o ihaleleri legal yollarla almıştır.
  -2 ... kalem0101
 • salça

  26.
  bazı "ille köyden gelen salça ile yapacam" diye tuttururlar. halbu ki piyasadaki salçalar özellikle tukaş salça her türlü el yapımı salçadan daha iyidir.
  2 -1 ... kalem0101
 • peynir

  43.
  avrupa'da yüzyıllardır binlerce türü yapılıyor peynirin. ülkemiz bu yönden çokça geri kalmış durumda. ancak son zamanlarda bütün markalar kendilerine ait türlü peynir modellerini piyasaya sürgüler. türk halkı "sadece beyaz beynir yer" aldısı çürütüldü. artık marketlerde sadece beyaz peynir olduğu dönemler sona erdi. her markette her türlü peynir var artık çok şükür.
  ... kalem0101
 • teneke

  39.
  değersiz madenlere verilen isim. neden teneke denir değersiz eşyalara? tenekeler değersiz olduğu için mi? sokaklarda futbol topu muamelesi görüldüğü için mi?
  -1 ... kalem0101
 • yeni şeyler getiriyorum